Azərbaycanın Naxçıvandakı mövqeləri Ermənistan tərəfindən atəşə tutuldu
Bugun.tv xəbər verir ki, Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin bəyanatında deyilir ki, Azərbaycan ordusunun mövqeləri Ermənistan tərəfindən atəşə tutulub.
“Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri fevralın 24-də saat 21:40-da (GMT) Dəvəli rayonunun Arazdəyən qəsəbəsi yaxınlığında yerləşən mövqelərdən Naxçıvan Muxtar Respublikasının Sədərək rayonunun Heydərabad qəsəbəsi yaxınlığında yerləşən mövqelərimizi iriçaplı silahlardan atəşə tutublar.” bəyanatda bildirilib.
Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi cümə və şənbə günləri ölkənin silahlı qüvvələrinin Kəlbəcər rayonu ərazisində Ermənistanla sərhəddə atəşə tutulması barədə məlumat yayıb. Fevralın 12-də Azərbaycan Dövlət Sərhəd Xidməti Ermənistan tərəfindən açılan atəş nəticəsində bir Azərbaycan sərhədçisinin yaralandığını bildirib. Fevralın 13-də xidmət hücuma cavab olaraq həyata keçirilən “intiqam əməliyyatı” nəticəsində bir erməni döyüş postunun məhv edildiyini açıqlayıb. Öz növbəsində İrəvan 4 əsgərinin həlak olduğunu bildirib.