Cinayət təşkilatına qarşı əməliyyat oldu: 40 nəfər saxlanıldı
Bugun.tv xəbər verir ki, İstanbulda keçirilən “MAHZEN-17” əməliyyatlarında mütəşəkkil cinayətkar təşkilat məhv edilib. Əməliyyat zamanı 40 nəfər saxlanılıb. Yerlikaya şübhəlilərin qəsdən yaralama, narkotik vasitələrin istehsalı və qanunsuz dövriyyəsi, ağır dərəcəli yağma, qanunsuz silah ticarəti, əmlaka zərər vurma, təhdid və təhqir cinayətləri törətdiklərinin müəyyən edildiyini və əməliyyatlar nəticəsində 23 sənədsiz tapança, 4 ov tüfəngi, müxtəlif miqdarda narkotik vasitələr, çoxlu patron, radio aparatları aşkar edilib. O, jiletlərin, xarici valyutanın və türk lirəsinin müsadirə edildiyini vurğulayıb.
TRT Haberin məlumatına görə, Yerlikaya İstanbul Respublika Baş Prokurorluğunu və əməliyyatları həyata keçirən polisi təbrik edərək, “Dəyərli millətimizin bilməsini istəyirəm ki, cinayətdə təkəbbür göstərənlərə, xalqımızın dincliyini pozanlara, mütəşəkkil cinayətkarlara dözməyəcəyik. təşkilatları və bandaları.Biz onları bir-bir tutaraq məsuliyyətə cəlb edəcəyik”.