Milli kulinariya assosiasiyası mükafatlandırma mərasimi keçirdi
Bugun.tv 21 avqust 2025-ci il  tarixində  “Xanədan” etno-restoranında Azərbaycan Respublikası Dövlət Məşğulluq Agentliyinin Azərbaycan Milli Kulinariya Assosiasiyasındakı “aşbaz” və “qənnadci, şirniyyatçı” ilk peşə hazırlıq kurslarının müdavimləri təhsili bitirdikləri ilə bağlı sertifikatlar aldılar. Tədbirdə məşhur usta aşpazlar və qənnadçılar iştirak etdilər.
Sonra aşpazlıq kursların müəllimi Əməkdar Mədəniyyət İşçisi Oruc Əliyev, Simuzər Süleymanova, Firdovsi İsmayılov, Mirabdulla Kazimov, Peşakar Qənnadçılar Birliyinin sədri Eynur Nağdəliyev də çıxış etdilər. Digər çıxış edən “Qərbi Azərbaycanın şirin inciləri” kitabın əsas mənbələrdən olan Elmira xanım Hüseynova idi. Həm də AMKA-nın ilk peşə hazırliq kurslarının təşkilində fəal əməkdaşılığına görə peşakar aşpazlar, qənnadçılar, müdavimlərin təcrübə keçdikləri “Başkent”, “Tonqal”, “Black Chef” restoranların və “Cake Lab”, “Amoris” şirniyyat evlərinin sahibləri, “Zənqəzur TV” və “Qərbi-Azərbaycan TV” əməkdaşları təşəkkürnamə ilə təltif olundular.