Xidmət maşını torpağa çırpılıb: 14 şagird yaralandı
Bugun.tv xəbər verir ki, Kütahyanın Simav rayonunda tələbələri daşıyan mikroavtobusun yol kənarındakı torpağa çırpılması nəticəsində 14 uşaq yüngül xəsarət alıb. Kütahyanın Simav rayonunda E.Ö. Onun idarə etdiyi mikroavtobus sürücüsü Bəhtılı kəndində yol ayrıcında qəflətən qarşısına çıxan nəqliyyat vasitəsinə dəyməmək üçün manevr edərkən idarəetməni itirib.
TRT Haber-in məlumatına görə, mikroavtobusun yol kənarındakı torpaq yığınına dəydiyi qəzanın ardından 112 Təcili Zəng Mərkəzinə ihbar edilən 112 Təcili Sağlamlıq və jandarma qrupları hadisə yerinə sövq edildi. Qəzada 14 şagird yüngül şəkildə yaralanan Simav Dos. Dr. İsmayıl Karakuyu Dövlət Xəstəxanasına aparılıb.
Mikroavtobusun avtobuslu təhsil alan şagirdləri Hisarbəy kəndindən Beyce kəndindəki məktəbə aparmaq üçün yola çıxdığı öyrənilib.