A.Nağıyev: “Şuşa-Xankəndi yolunda QHT-lərin keçirdikləri aksiya dinc şəraitdə, silahsız keçirilib”
10 Noyabr bəyanatının müddəalarına  uyğun olaraq bölgədə sülhü bərqərar etmək niyyətiylə artıq 2 ildir ki, Qarabağda  yerləşən Rusiya sülhməramlılarından son zamanlar etdikləri onların məramına uyğun gəlmir. Bölgədə sülhü bərqərar etmək yerinə vəziyyəti daha da gərginləşdirən kontingentlə  yerli QHT-lərimiz arasında qarşıdurma yaranıb.
Bugun.tv xəbər verir ki, bu sözləri Milli Məclisin deputatı, Müdafiə, Təhlükəsizlik və Korrupsiyaya qarşı  Mübarizə  Komitəsinin üzvü Arzu Nağıyev bölgədəki gərginliyə münasibət bildirərkən deyib.
“Rusiya sülhməramlı qüvvələrinin bölgədəki “fəaliyyəti” onların mandatına uyğun gəlmir. Onlar yerli qurumların nümayəndələrinin keçirdiyi monitorinqlərə maneçilik törədərək qarşıdurmanın yaranmasına səbəb olublar.  Şuşa-Xankəndi yolunda QHT-lərin keçirdikləri aksiya dinc şəraitdə, silahsız keçirilib. Düşünürəm ki, belə bir şəraiətdə sülhməramlıların gərginlik yaratmasına heç bir əsas yox idi”.
ABŞ-İran danışıqlarında yeni raund: İran xarici işlər naziri yenidən Cenevrəyə yola düşdü
“Prezident İlham Əliyev Yekun sülh müqaviləsi ilə bağlı məsələyə nöqtə qoydu”